Rozkład dnia w przedszkolu

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

w Przedszkolu Publicznym w Boguchwale

Schodzenie się dzieci.

Rozmowy indywidualne i w małych grupach,  zabawy swobodne przy niewielkim udziale nauczyciela, wspieranie samodzielnych działań dzieci, gry oraz zabawy dydaktyczne, stolikowe, praca indywidualna z dzieckiem.

8.00 – 9.00

Czynności porządkowo – gospodarcze, zabawa ruchowa, zestaw ćwiczeń porannych.

Śniadanie – kultura spożywania posiłku, czynności higieniczno -sanitarne.

9.00 – 10.00

Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą realizowane
w obszarach według wybranego programu nauczania.

Zajęcia dydaktyczne, programowe prowadzone przez nauczyciela wyzwalające aktywność dzieci w różnych sferach rozwoju: poznawczej, werbalnej, plastycznej, muzycznej, ruchowej.

Zajęcia z języka angielskiego, logopedyczne, zajęcia rytmiczno – muzyczne.

10.00 – 11.30

Spacery, obserwacje przyrodnicze, poznawanie najbliższego otoczenia, wycieczki tematyczne, zabawy dowolne dzieci na powietrzu lub w sali,
gry i zabawy ruchowe, zajęcia sportowe w sali lub na powietrzu.

11.30 – 12.00

Czynności porządkowe, zabiegi higieniczne.

Obiad - I danie - zupa.

12.00 – 13.15

Odpoczynek poobiedni, leżakowanie - grupy młodsze.

Ćwiczenia relaksacyjne, słuchanie bajek czytanych przez nauczycielkę, oglądanie bajek, zabawy tematyczne ćwiczenia i zabawy utrwalające i rozwijające kompetencje dzieci, praca indywidualna
z dzieckiem, realizowanie zadań w ramach programów innowacyjnych oraz projektów edukacyjnych.

13.15 – 14.00

Przygotowanie do obiadu, czynności higieniczne.

Obiad - II danie – kultura spożywania posiłku, wdrażanie do poznawania różnorodnych smaków.

Mycie zębów.

14.00 – 16.45

Swobodne zabawy, gry dydaktyczne i stolikowe, ćwiczenia słownikowe, ćwiczenia indywidualne z dziećmi dostosowane do ich możliwości, zajęcia w małych zespołach, omówienie z dziećmi wydarzeń dnia, prace użyteczno-porządkowe w sali, praca wyrównawcza, zabawy w ogrodzie przedszkolnym.

Rozchodzenie się dzieci do domów.

Data dodania: 2020-10-09 07:32:20
Data edycji: 2023-11-06 19:34:19