Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja - występ grupy Mrówek

W Polsce obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi to wyjątkowe momenty, które łączą pokolenia w celebracji narodowej dumy i historii. W naszym Przedszkolu te dni są obchodzone z wielkim entuzjazmem, gdzie dzieci mają okazję nie tylko uczyć się o ważnych wydarzeniach z przeszłości, ale także aktywnie uczestniczyć w tworzeniu żywej tradycji. Występ dzieci z grupy Mrówek, pełne energii tańce, recytowane z pasją wiersze, a także tradycyjny taniec Rzeszowiak, wykonany z niesamowitą gracją, są świadectwem bogatej kultury i dziedzictwa narodowego. Uroczyste odśpiewanie Hymnu, które jest kulminacyjnym momentem tych obchodów, wzmacnia poczucie tożsamości i przynależności do wspólnoty. Te chwile są nie tylko okazją do świętowania, ale także do edukacji i przekazywania wartości patriotycznych młodszym pokoleniom, zapewniając, że duch wolności i niepodległości będzie żył w sercach Polaków przez wiele lat. Warto podkreślić, że Konstytucja 3 Maja, uchwalona w 1791 roku, była pierwszą konstytucją w Europie i drugą na świecie, co czyni te obchody jeszcze bardziej znaczącymi. Dzieci, poprzez zabawę i twórcze działania, uczą się szacunku do symboli narodowych i historii swojego kraju, co jest nieocenionym skarbem dla każdej społeczności.

W Boguchwale odbyły się uroczystości upamiętniające 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, jednego z najważniejszych dni w polskim kalendarzu narodowym. Rozpoczęte mszą świętą w kościele parafialnym, wydarzenie zgromadziło mieszkańców oraz przedstawicieli lokalnych instytucji, w tym delegację z Przedszkola Publicznego w Boguchwale. Pani Dyrektor Ewa Nurczyk i Pani Agnieszka Błażej wraz z dziećmi z grupy Mrówek, Mikołajem Walawenderem i Zuzanną Cyran, uczestniczyły w tych doniosłych obchodach. Święto to jest okazją do refleksji nad historią i przyszłością, a także do świętowania wspólnoty i dziedzictwa narodowego.

Data dodania: 2024-04-30 16:49:18
Data edycji: 2024-05-05 13:09:56