Biedroneczki pieką pyszny chlebek!

Biedroneczki w ramach zajęć: "Z czego to jest zrobione?" wspólnie przygotowały ciasto na chlebek ziarnisty, który po upieczeniu z wielką ochotą degustowały. W trakcie zajęć poznały sposób i etapy przygotowania chleba oraz uczyły się rozpoznawać różne produkty zbożowe. Uczestniczyły też w zabawach sensorycznych z wykorzystaniem różnego typu mąki, kaszy i ziaren. Pomysł na tworzenie wzorow na tackach obsypanych produktami sypkimi okazał się wspaniałym sposobem na spędzanie czasu, rozwijanie zmysłów i kreatywności dzieci. Nie lada atrakcją okazało się również odwiedzenie kuchni przedszkolnej i spotkanie z panią kucharką, która pokazała dzieciom sprzęt i przybory kuchenne. Biedronki zainspirowane tematyką wspaniale bawiły się w tym dniu w kąciku kuchennym, przygotowujac posiłki dla lalek.
Data dodania: 2023-03-13 22:18:07
Data edycji: 2023-03-13 22:18:48