Dzień Dinozaura u Sówek

26 lutego obchodzone jest nietypowe święto, a mianowicie Dzień Dinozaura. Ponieważ w tym roku wypadało ono w niedzielę, Sówki postanowiły zorganizować ten wyjątkowy dzień 24 lutego w piątek. Przedszkolaki przyszły ubrane w ciuchy z motywem dinozaurów lub w wybranym kolorze dinozaura. Również niektóre dzieci do przedszkola przyszły w towarzystwie swoich ogromnych dino przyjaciół. Na głowach dzieci pojawiły się opaski z dinozaurami, które samodzielnie namalowały. Wspólnie wykonaliśmy szkielet dinozaura, a kości które użyliśmy do pracy były bardzo smaczne, ponieważ były to chrupki kukurydziane. Następnie w grupach 3/4 osobowych bawiliśmy się przy kolejnych stanowiskach. Mogliśmy poczuć się jak paleontolodzy, wykopując szkielety dinozaurów z piasku, którym była kasza manna. Również łamaliśmy sobie języki na nazwach dinozaurów i opisywaliśmy ich cechy charakterystyczne, także mieliśmy za zadanie połączyć połówki jaj dinozaurów, odpowiednią ilość kropek dopasowaliśmy do zapisu cyfrowego danej liczby. Pojawiły się różne gry i układanki z dinozaurami oraz prace kreatywne. Przy stanowisku z mini parkiem jurajskim, który zapewniał wiele bodźców sensorycznych, dzieci mogły pobawić się dinozaurami, jak również wykonać doświadczenie tzw. "wulkan". Ponadto wykonaliśmy pracę plastyczno-techniczną, każdy przedszkolak stworzył własnego dinozaura z talerzyków papierowych i rolek po papierze toaletowym. Dodatkowo zrobiliśmy masę solną, w której odcisnęliśmy miniaturki dinozaurów. Każdy z przedszkolaków tego dnia przeniósł się w dawny świat wielkich jaszczurów i świetnie się bawił, ponieważ nasze dniozaury były bardzo przyjazne! :)

Data dodania: 2023-02-26 21:04:53
Data edycji: 2023-02-26 21:11:16