Koncert ''Na ludową nutkę'' dla Babci i Dziadzia

Dzień Babci i dzień Dziadka jako jedne z piękniejszych i ważniejszych dni w roku, już na stałe są wpisane w kalendarz uroczystości przedszkolnych. W tym roku ta wyjątkowa uroczystość odbyła się w dniu 21 stycznia 2023r. w wyjątkowej scenerii w sali widowiskowej w Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale. Przedszkolaki zaprosiły swoich ukochanych dziadków na koncert pt. „Na ludową nutkę”. Pani Dyrektor Ewa Nurczyk rozpoczęła to wyjątkowe wydarzenie serdecznym powitaniem tak znamienitych gości. Następnie rolę prowadzących przejęły dzieci z grupy „Sówek”, którzy wierszami zapowiadali kolejne występy na scenie przedszkolaków poszczególnych grup. Dzieci z wielkim sercem zaprezentowały piosenki i tańce ludowe pod czujnym okiem swoich wychowawców. Występy dzieci wzbogacone były o piękne, tradycyjne stroje ludowe, które dopełniły całości prezentacji. Na koniec koncertu pojawiły się muzyczne życzenia dla Dziadków, które wywołały łzy wzruszenia wśród publiczności.

W czasie koncertu był również czas na poczęstunek, o który zatroszczyły się Panie kucharki z naszego Przedszkola. Można było zasmakować pysznych kanapek ze smalcem i ogórkiem kiszonym, jak również na słodko tradycyjnego piernika.

To pełne wzruszeń i radości, międzypokoleniowe spotkanie było idealną okazją do pielęgnowania tradycji ludowych, wzmacniania więzi rodzinnych oraz uczenia dzieci szacunku do osób starszych.

Nasza cała przedszkolna społeczność raz jeszcze składa serdeczne podziękowania wszystkim Babciom i Dziadkom za tak liczne uczestnictwo w koncercie oraz życzymy, aby Wasze wnuki były dla Was źródłem nieustannej radości , życzliwości i powodem do dumy. Niechaj czerpią od Was mądrość i doświadczenie. Niechaj miłość, którą otaczają Was najbliżsi napełnia niekończącą się energią i uśmiechem na każdy dzień!

Data dodania: 2023-01-23 18:54:53
Data edycji: 2023-01-23 18:59:24