MOTYLKI: Święta tuż, tuż... czas na pieczenie pierników!

Środowe przedpołudnie Motylki spędziły bardzo pracowicie. W tym dniu naszą grupę odwiedziła mamusia Martynki, pani Madzia Pakuła, która przygotowała dla dzieci piernikowe ciasto. Najpierw przedszkolaki zapoznały się z przepisem i składnikami a następnie przystąpiły do wałkowania ciasta i wycinania świątecznych kształtów foremkami. Później nasze pierniczki zostały upieczone w przedszkolnej kuchni pod czujnym okiem naszych pań kucharek. Piernikowy zapach roznosił się po całym przedszkolu. Następnie Motylki z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do dekorowania ciasteczek lukrem i kolorowymi posypkami.
Na zakończenie zajęć mamusia Martynki przeczytała dzieciom bajkę pt. "Kicia Kocia gotuje', którą wysłuchały z wielkim zainteresowaniem.
Zajęcia bardzo podobały się dzieciom i sprawiły wiele radości. Uśmiech, zabawa i pewność siebie jakie im towarzyszyły rozbudziły w przedszkolakach prawdziwą potrzebę poznawczą.
Data dodania: 2023-12-17 22:43:03
Data edycji: 2023-12-17 22:43:45