My Mróweczki już ważymy i mierzymy, a przy tym świetnie się bawimy!

Ubiegły tydzień w grupie Mróweczek upłynął na zabawach wokół zagadnień matematycznych dotyczących mierzenia, porównywania różnorodnych objętości oraz ważenia.

W trakcie zajęć dzieci uczyły się mierzyć płyny za pomocą kubka, sprawdzając ile kubków mieści się w różnego rodzaju miarkach (butelka, miska, większy kubek, itp.). Mróweczki zapoznały się z jednostkami mierzenia płynów tj. 1litr, 2litry, pół litra, 250 ml, a następnie dopasowaywały je do poszczególnych pojemników na wodę. Zajęcia obejmowały także sytuacje pomagające dzieciom zrozumieć, że np. wody jest tyle samo, chociaż po przelaniu do innego naczynia wydaje się jej więcej lub mniej.

Mróweczki zapoznały się także z wagą szalkową. Niektóre z nich taką wagę widziały po raz pierwszy, ponieważ już rzadko kiedy jest używana. Ważenie różnych przedmiotów sprawiło nie tylko wiele radości, ale także wprowadziło dzieci w świat nauki i podstawowych zasad fizyki. Mróweczki utrwaliły pojęcia związane z ciężarem, odkryły, że nie zawsze to co duże musi być ciężkie, a małe lekkie. Zdarza się często, że jest na odwrót.

Zajęcia okazały się wspaniałym przeżyciem, w którym Mróweczki brały udział z wielkim zaangażowaniem!

Data dodania: 2021-02-21 10:08:20
Data edycji: 2021-02-21 10:08:54