Próbny alarm ewakuacyjny

W trosce o poprawę bezpieczeństwa dzieci w naszym przedszkolu w dniu 12.10.2023r. zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji dzieci i pracowników z budynku przedszkola. Decyzję o zorganizowaniu próbnej ewakuacji podjęła Pani Dyrektor Ewa Nurczyk. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia oraz zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej i zorganizowanej.

Na umówiony sygnał głosowy, zgodnie z procedurą ewakuacji wszyscy opuścili budynek przedszkola wyjściami ewakuacyjnymi i udali się na umówione miejsce zbiórki na parkingu. Tam czekali na nas Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Boguchwale, którzy przekazali nam wiele ważnych informacji odnośnie zasad bezpieczeństwa w czasie pożaru. Przedszkolaki mogły również dokładnie obejrzeć wóz strażacki z pełnym wyposażeniem.

To była bardzo cenna nauka bezpiecznych zachowań.

Data dodania: 2023-10-12 14:10:47
Data edycji: 2023-10-12 18:44:41