Przedszkolaki świętują Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

28 kwietnia 2023 r. obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji Mróweczki przygotowały uroczystą akademię, której głównym celem było nie tylko upamiętnienie rocznicy uchwalenia Konstytucji, ale także rozwijanie poczucia przynależności narodowej u naszych małych Patriotów. W tym ważnym dniu Dzieci prezentowały się niezwykle uroczyście w strojach rzeszowskich, tym samym prezentując piękno naszego regionu. W związku z tym nie mogło zabraknąć tańca ludowego jakim jest rzeszowiak. Przedszkolaki recytowały teksty literackie i śpiewały piosenki o naszej Ojczyźnie. Z wielką powagą przyjmując postawę „na baczność” odśpiewaliśmy Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego.”

Wielkie gratulacje dla Mróweczek za piękną postawę i wspaniały występ. Było przepięknie, wzruszająco i uroczyście. Wszyscy przeżyli lekcję patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego, która na długo pozostanie w pamięci naszych „Małych Polaków”.

W dniu 3 maja delegacja z naszego Przedszkola z grupy Mróweczek: Wychowawca - Magdalena Krawiec oraz przedstawiciele grupy: Małgorzata Maciołek, Milena Klich, Zofia Gaweł oraz Filip Pitera, wzięła udział w uroczystościach patriotycznych z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Data dodania: 2023-05-07 18:02:30
Data edycji: 2023-05-07 18:03:25