Pszczółki i Żabki na wycieczce - ''Pociągiem do Rzeszowa''

Przedszkolaki uczestniczyły we wspaniałej wycieczce pociągiem do Rzeszowa. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci ze środkiem transportu jakim jest pociąg. Dla większości dzieci, była to pierwsza przejażdżka tym środkiem transportu, więc emocji i wrażeń nie brakowało. Odwiedziliśmy Państwową Straż Pożarną w Rzeszowie. Dzieci zapoznały się z zawodem strażaka, jego zadaniami, a także wykorzystywanym w czasie akcji sprzętem. Spotkanie ze strażakami było też okazją do kształtowania u dzieci szacunku wobec osób wykonujących niebezpieczne ale niezwykle potrzebne dla społeczeństwa zawody. Innym celem wycieczki była obserwacja zmian zachodzących w przyrodzzie,  roślin i owadów, uwrażliwianie na piękno jesiennego krajobrazu, jak również sprawdzenie, czy "Pani Jesień" już do niego zawitała. Dzieci świetnie bawiły się również na placu zabaw w parku, gdzie także zjadły swoje pyszności z plecaczków. Była to wspaniała przygoda!

Data dodania: 2022-10-25 18:03:03
Data edycji: 2022-10-25 18:03:39