Pszczółki, Mrówki i Sowy w odwiedzinach w Gminnej Bibliotece Publicznej - Przedszkole Publiczne w Boguchwale

Pszczółki, Mrówki i Sowy w odwiedzinach w Gminnej Bibliotece Publicznej

W dniu 13 wrzeÅ›nia trzy najstarsze grupy: PszczóÅ‚ki, Mrówki i Sowy, wybraÅ‚y siÄ™ na spacer do Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale – Rezydencji Literackiej, w której powitaÅ‚a nas Pani Irena Jakubiec. Pani Bibliotekarka opowiedziaÅ‚a o funkcjonowaniu biblioteki, zachÄ™cajÄ…c również wszystkie dzieci do zapisania siÄ™ do niej. Przedszkolaki poznaÅ‚y historiÄ™ gÄ…sieniczki, która zamieniÅ‚a siÄ™ w motyla. NastÄ™pnie udaÅ‚y siÄ™ na Å‚Ä…kÄ™ obok biblioteki, aby w historycznym miejscu, jakim jest PaÅ‚ac Lubomirskich odpocząć w cieniu prastarych drzew. Dzieci miaÅ‚y okazjÄ™ poznać nasze dziedzictwo: zwiedzić historyczne miejsca, posÅ‚uchać legend zwiÄ…zanych z naszÄ… miejscowoÅ›ciÄ… – BoguchwaÅ‚Ä…. Przedszkolaki dokÅ‚adnie zwiedziÅ‚y zakÄ…tki wokóÅ‚ biblioteki i spacerowaÅ‚y po przylegajÄ…cym do budynku parku. Na koniec nie zabrakÅ‚o Å›wietnej zabawy na pobliskim placu zabaw.

Data dodania: 2023-09-14 22:05:22
Data edycji: 2023-09-14 22:06:49

„JeÅ›li szanujemy dziecko i podążamy za jego możliwoÅ›ciami to może ono zrobić wiÄ™cej, niż od niego oczekujemy, a wszystko co dziecko potrafi – nauczycielowi zrobić nie wolno"