SPORTOWY DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca wypada bardzo ważne święto dla wszystkich dzieci. Oczywiście jest to Dzień Dziecka, który w tym roku szkolnym zorganizowany był na sportowo. Dołączyliśmy do wydarzenia sportowego "Sprintem do maratonu" organizowanego przez wydawnictwo "Bliżej Przedszkola".  Udział w tym wydarzeniu ma na celu promowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zachęcanie dzieci do regularnej aktywności fizycznej już od najmłodszych lat jest inwestycją w ich zdrowie oraz rozwój nie tylko ruchowy, ale także intelektualny i emocjonalny.
W tej imprezie biegowej wzieło udział 132 uczestników z naszego przedszkola. Razem przebiegliśmy 22 440 metrów. Każdy dzielny Przedszkolak otrzymał złoty medal wręczony od Pani Dyrektor.
Jeśli chcecie nam pomóc zwiększyć wspólny przebiegnięty przez naszych przedszkolaków dystans, weźcie swoje dzieci na wspólny bieg/spacer i w terminie do 5 czerwca przekażcie informację o liczbie metrów, które udało Wam się przebiec do wychowawców. Jeśli chcecie możecie też przesłać nam zdjęcia z waszych prywatnych biegów - wysłanie zdjęcia będzie zgodą na umieszczenie go w naszej relacji z wydarzenia na facebookowym profilu „Bliżej przedszkola”.

Po maratonie biegowym przyszedł czas na sportowe zabawy w przygotowanych przez nauczycielki stacjach sportowych. Śmiechu i radości nie było końca, co było dowodem, że dzieciaki z naszego przedszkola uwielbiają sportowe rozgrywki.

Taka dawka aktywności fizycznej wzbudziła u przedszkolaków wielki apetyt, dlatego po pysznym obiadku czekała na nich smaczna niespodzianka! Wszelkie emocje zostały ostudzone przez przepyszne lody!

Był to wspaniały dzień, pełen wrażeń, emocji i dobrego humoru!

Zapraszamy również do obejrzenia filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=EDwsykKV7h4&fbclid=IwAR1W5RZDc1YXG3Fr3W9aXyI6DSYZGaDh5dvL2qmuF2IpqPU9nOtrd_REpUg

Data dodania: 2021-06-02 10:21:05
Data edycji: 2021-06-02 10:26:54