ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

W dniu 30 kwietnia 2021 r. obchodziliśmy w naszym Przedszkolu święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji Mróweczki przygotowały uroczystą akademię, której głównym celem było nie tylko upamiętnienie rocznicy uchwalenia Konstytucji, ale także rozwijanie poczucia przynależności narodowej u naszych małych Patriotów. W tym ważnym dniu Dzieci prezentowały się niezwykle uroczyście w strojach krakowskich, tym samym prezentując piękno naszej ojczyzny. W związku z tym nie mogło zabraknąć tańca ludowego jakim jest krakowiak. Przedszkolaki recytowały teksty literackie i śpiewały piosenki o naszej Ojczyźnie. Z wielką powagą przyjmując postawę „na baczność” odśpiewaliśmy  Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego.”

Wielkie gratulacje dla Mróweczek za piękną postawę i wspaniały występ. Serdecznie dziękujemy Państwu Pastwie za nagranie oraz obróbkę filmową tego wydarzenia, jak również Pani Lis za profesjonalne ujęcia zdjęciowe. Dzięki Państwu powstała cudowna pamiątka przedszkolnych wspomnień!

Było przepięknie, wzruszająco i uroczyście. Wszyscy przeżyli lekcję patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego, która na długo pozostanie w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Zapraszmy do obejrzenia filmiku: https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR3wZZbUgiRSiiM5s0tyjVVe_hLcIPJHNCmFHblD4QKPMIL_xNFVL31vV9A&v=RVlWnfpciHw&feature=youtu.be

Data dodania: 2021-05-08 11:17:45
Data edycji: 2021-05-08 11:38:51