Tydzień eksperymentów w grupie Motylków - Przedszkole Publiczne w Boguchwale

Tydzień eksperymentów w grupie Motylków

Powiedz mi, a zapomnÄ™,

Pokaż- a zapamiętam,

Pozwól mi dziaÅ‚ać, a zrozumiem!

Konfucjusz

Eksperymenty i doÅ›wiadczenia sÄ… wspaniaÅ‚ym sposobem na rozwijanie ciekawoÅ›ci i kreatywnoÅ›ci u dzieci. KsztaÅ‚tujÄ… ważne umiejÄ™tnoÅ›ci takie jak: obserwacja, analiza czy wnioskowanie. Przez caÅ‚y tydzieÅ„ sala motylków zamieniÅ‚a siÄ™ w laboratorium, w którym dzieci uczestniczyÅ‚y w eksperymentach opartych na Å‚Ä…czeniu różnych skÅ‚adników kuchennych i nie tylko. Dzieci dowiedziaÅ‚y siÄ™ jak dziaÅ‚a magnez, jak zrobić wulkan w sÅ‚oiku, jak balon sam siÄ™ pompuje, jak zrobić tÄ™czÄ™ z cukierków , jak za pomocÄ… pianki do golenia i farby zrobić kolorowy deszcz, jak kolory wÄ™drujÄ…, mogÅ‚y obserwować jak tworzÄ… siÄ™ krysztaÅ‚ki z soli kuchennej i wiele innych ciekawostek.

Eksperymenty byÅ‚y dla dzieci  ciekawym i  emocjonujÄ…cym wydarzeniem. W każdym  kolejnym dniu  z niecierpliwoÅ›ciÄ… czekaÅ‚y na  propozycje zabaw i doÅ›wiadczeÅ„.

Data dodania: 2024-03-04 21:23:18
Data edycji: 2024-03-04 21:24:50

„JeÅ›li szanujemy dziecko i podążamy za jego możliwoÅ›ciami to może ono zrobić wiÄ™cej, niż od niego oczekujemy, a wszystko co dziecko potrafi – nauczycielowi zrobić nie wolno"