Tydzień z dinozaurami w Motylkach - Przedszkole Publiczne w Boguchwale

Tydzień z dinozaurami w Motylkach

Wiele radoÅ›ci i emocji towarzyszyÅ‚o nam w minionym tygodniu – dziÄ™ki tematyce zwiÄ…zanej z dinozaurami. Poprzez różne aktywnoÅ›ci dzieci poszukiwaÅ‚y odpowiedzi na pytania: „Kiedy żyÅ‚y dinozaury?”, „Jak wyglÄ…daÅ‚y?”, „Co jadÅ‚y?”, „Kiedy wyginęły?”, „SkÄ…d wiemy, że istniaÅ‚y?” Dzieci sÅ‚uchajÄ…c opowiadaÅ„, oglÄ…dajÄ…c programy edukacyjne i książki przyrodnicze poznawaÅ‚y fakty z życia wielkich gadów. Nasza sala zamieniÅ‚a siÄ™ w Park Jurajski, a Motylki podczas zabaw ruchowych wcielaÅ‚y siÄ™ w postacie dinozaurów, pokonujÄ…c różne tory przeszkód. MiaÅ‚y też możliwość zabawy w kÄ…ciku paleontologicznym z wykorzystaniem piasku kinetycznego oraz masy sensorycznej. W czasie zajęć plastycznych każde dziecko wykonaÅ‚o wÅ‚asnego diplodoka.  ZajÄ™ci z pewnoÅ›ciÄ… dostarczyÅ‚y wiele radoÅ›ci, pogÅ‚Ä™biÅ‚y wiedzÄ™ dzieci, a u niektórych rozbudziÅ‚y nowe zainteresowania.

Data dodania: 2024-03-10 21:29:40
Data edycji: 2024-03-10 21:30:58

„JeÅ›li szanujemy dziecko i podążamy za jego możliwoÅ›ciami to może ono zrobić wiÄ™cej, niż od niego oczekujemy, a wszystko co dziecko potrafi – nauczycielowi zrobić nie wolno"