ŻABKI: ,,NA WESOŁO Z MATEMATYKĄ'' - TEMAT: FIGURY GEOMETRYCZNE PRZESTRZENNE - FUNDACJA MBANKU

W grupie Żabek odbyły się kolejne zajęcia matematyczne z projektu ,,Na wesoło z matematyką'', który jest finansowany przez Fundację mBanku. Tematem przewodnim były figury geometryczne przestrzenne. Dzieci poznały wygląd i nazwy niektórych figur przestrzennych takich jak: sześcian, prostopadłościan, walec, ostrosłup, stożek i kula. Próbowały samodzielnie posegregować przedmioty, które odzwierciedlały kształtem w/w figury. Wszyscy doskonale sobie poradzili. Największą atrakcją była jednak możliwość oglądania specjalnych planszy z wykorzystaniem okularów 3D, które pozwalały zapoznać się ze szczegółową budową figur przestrzennych, zwłaszcza, że obraz sprawiał wrażenie ruchomego. Dzieci dowiedziały się również jak powstaje taka figura przestrzenna, rozklejając pudełko w kształcie prostopadłościanu, dzięki czemu otrzymały odpowiednią siatkę figury. Na zakończenie zajęć miały możliwość samodzielnego złożenia siatki w kształcie sześcianu, którą mogły zabrać do domu - nie było łatwo, ale wspólnymi siłami daliśmy radę ?

Data dodania: 2023-03-06 13:25:17
Data edycji: 2023-03-06 13:26:06