ŻABKI: ,,Na wesoło z matematyką'' - temat: Figury i kształty - Fundacja mBank

Grupa Żabek rozpoczęła matematyczne zajęcia z projektu ,,Na wesoło z matematyką'', który jest finansowany przez Fundację mBanku. Projekt rozpoczął się od tematów związanych z podstawowymi figurami geometrycznymi i różnymi kształtami. Dzieci utrwaliły sobie nazwy figur geometrycznych, ale poznały również inne figury takie jak romby, trapezy, równoległoboki. Dzieci miały możliwość samodzielnie modelować na geoplanach własne figury. Również przeprowadziliśmy zajęcia matematyczne w oparciu o pomoc dydaktyczną, tzw. Wiatrak matematyczny, gdzie opisywaliśmy własności figur. Na zakończenie zajęć mogliśmy ułożyć wybrany obrazek z wykorzystaniem tangramu. Takie zajęcia okazały się dla dzieci świetną zabawą, a przy okazji mogły zdobyć nowe wiadomości i umiejętności!

Data dodania: 2023-02-13 16:06:44
Data edycji: 2023-02-14 12:50:46