Żuczki: Wycieczka do stacji Rzeszów Główny

19.06 dzieci z grupy "Żuczki" wybrały się na wycieczkę pociągiem do stacji Rzeszów Główny. Żuczki zwiedziły dworzec kolejowy: główną hale dworca, poczekalnie, perony, tunel podziemny. Dowiedziały się czym jest rozkład jazdy. Zobaczyły również zabytkową lokomotywę. Przedszkolaki samodzielnie zakupiły bilety na pociąg powrotni do Boguchwały. Czekając na pociąg spotkały dyżurną ruchu, która pozwoliła dzieciom przymierzyć  swoją czapkę. A w pociągu odwiedziły miejsce szczególne: kabinę sterowniczą, w której mogły poczuć się jak prawdziwi maszyniści. Nie zabrakło też przekąsek i lodów. Na koniec dzieci pomogły konduktorowi i same skasowały swoje bilety. Żuczki bezpiecznie wróciły pociągiem do Boguchwały, obdarowane prezentami od Kolei Regionalnych Pol Regio. To był dzień pełen wrażeń.

Data dodania: 2021-06-19 15:11:07
Data edycji: 2021-06-19 15:11:51